Skip to main content
Add Me To Your Mailing List
established 1945
MEMBERS: Please login to display Members Only Information and keep your profile up to date.

Home2007 Results
Les Greenfield Regatta
   May 27-28, 2007
Les Greenfield 2007 Regatta Winner:  Rob Seidelmann
   Please e-mail any correctons, etc to:  mail@CooperRiverYC.org or use the "Contact CRYC" form on the CRYC Web Site)
Sail # Skipper/Crew   R1 R2 R3 R4 R5 R6 Pt. Tot. Place
Laser Fleet  
                     
1 Rob Seidelmann 1 1 1 2 (5) 3 8 1
154518 Jim Knab   2 (3) 3 1 2 1 9 2
168494 Carl Oberg (6) 4 4 3 1 2 14 3
144293 George Kuney   3 2 5 (10) 6 5 21 4
2327 Jim Greenfield   4 5 (7) 5 4 4 22 5
104143 Rick Randell   (8) 6 2 6 3 6 23 6
186576 Dave Schwartz   7 7 6 8 (10) 9 37 7
183747 Brad Linthicum   9 (10) 9 4 8 10 40 8
297 Susan Bloomgarden   (DNS/13) (DNS/13) (DNS/13) 7 7 7 47 9
29329 Dan Hensell   5 9 8 (DNS/13) (DNS/13) (DNS/13) 48 10
5 Joe Silva   10 8 10 (11) 11 11 50 11
177341 Fred Schaefer   (DNS/13) (DNS/13) (DNS/13) 9 9 8 52 12
                     
GP 14 Fleet  
12388 Gene/Ellie Raffensperger 1 1 (2) 2 1   5 1
11281 Lon Ethington/Meg Gimmi (2) 2 2 1 2   7 2
12411 Alllen Bonner/Nancy Schweitzer 3 3 1 (DNS/4) (DNS/4)   11 3
                   
Sunfish Fleet  
88810 Judy Lazo   (2) 2 1 1 2 2 8 1
77733 Connie Meeks 1 3 3 2 (4) 1 10 2
78124 Art Littleton (4) 1 2 3 3 4 13 3
88552 Rosemary McMullen 3 (5) 5 4 1 5 18 4
76707 Doug Howlett 6 4 4 (8) 7 3 24 5
76408 Stu Harris   5 6 7 6 (8) 7 31 6
7773 Sarah Minty   (DNS) 8 6 9 5 9 37 7
88876 Larry Gessman (DNS/13) (DNS/13) (DNS/13) 5 6 6 43 8
80372 Rich Heacock 7 9 9 7 (11) 11 43 9
77033 Bud Thalman   8 7 8 12 10 (DNS/13) 45 10
833329 Joan Gmitter   (DNS/13) (DNS/13) (DNS/13) 10 9 8 53 11
29466 Carol McVey   (DNS/13) (DNS/13) (DNS/13) 11 12 10 59 12
Cooper River Yacht Club
Spring Series 2007
(We appologize that a number of names are missing - please rembember to register to sail in the series/regattas so we can accurately
 match names and sail numbers.  Please e-mail any correctons, etc to:  mail@CooperRiverYC.org or use the "Contact CRYC" form)
Sail # Skipper/Crew   R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 R19 R20 R21 R22 R23 R24 Tot Pl
Laser Fleet  
1 Rob Seidelmann 1 1 1 2 5 3 RC RC RC
5 Joe Silva 10 10 8 11 11 11 6 6 5
297 Susan Bloomgarden 3 3 3 4 2 1
313
2327 Jim Greenfield 4 7 5 5 4 4
13917 Bruce Robertson
15454
29329 Dan Hensell 5 8
79938 Brett DiCrescenzo
104143 Rick Landell 3 3 3 8 2 6 6 3 6 5 5 2
118184 6
129329 Dan Hensell 9 5 6 6
129516 Craig Prinski 8
132899 Dan Curran
135068 3 4 4
144293 George Kuney 3 5 2 10 6 5 4 4 1 3 4 2
148868 Pat Curran
154518 Jim Knab 2 3 3 1 2 1
154529 Leslie Entwistle 2 2 4 2 3 3 1 1 1
157899 Greg Lautenslager
168494 Carl Oberg 1 1 1 6 4 4 3 1 2 1 1 2 1 1 5 2 2 7
173700 Marcie Ridenour
173979 Brent Widdoes
175024 John Gancarz
175201 Kevin Grace
177341 Fred Schaeffer 2 2 2 9 9 8 RC RC RC 6 5 4 4 3 3
181148 Dave Oberg
181188 Jm Irwin
183747 Brad Linthicum 9 9 10 4 8 10
183842 Hal Wurster
186516 Dave Schwartz 7 6 7 8 10 9 RC RC RC
Steve Ridenour
Lorna Thompson
GP 14 Fleet  
   
905 Doug/Joan Clymer RC RC RC
2683
7010 John Cantwell
7108 Steve Chreighton
7956 Bud Thalman/Nanacy Schwitzer
9887 Dick Kennon/Brian Clark RC RC RC 1 1 1
10845 Steve Chreighton 3 3 3 3 2 2
11228
11281 Lon Ethington/Meg Gimmi 2 2 2 1 2 2 2 2 2 1 1
12354 Charlie Green/Don Nelson
12388 Gene/Ellie Raffensperger RC RC RC 1 3 1 2 1 1
12411 Alllen Bonner/Nancy Schweitzer 3 1 3 2 2 2
12676 Bob Meeks/Greg Lautenslager
13119  Allyn Miner/Fred Disque  1 1 3 DNF
Sunfish Fleet  
3023 Tony Colarelli
8855 Gene Raffensperger
29466 Carol McVey 11 12 10 3 3 3 5 5 DNF RC RC RC 7 5 7
65753 Tony Colarelli RC RC RC DNF DNF
36474 Paul Magnani
49165 Chris Williams 1 3
76408 Stu Harris 5 7 6 6 8 7 2 2 2 5 5 5 3 4 3
76707 Doug Howlett RC RC RC 6 4 4 8 7 3 2 2 2 1 1 1 3 3 4 2 2 2
77033 Bud Thalman 8 8 7 12 10 6 3 5
7773 Sarah Minty 5 6 8 9 5 9 DNF DNS DNF DNS 3 5 RC RC RC
77733 Connie Meeks RC RC RC 1 1 3 1 3 3 2 4 1 4 2 1 1 1 1
78124 Art Littleton 4 2 1 3 3 4
78197 Dave Graham 1 4 2
78267 Jim Greenfield
78503 Brett Oxberry RC RC RC
78827
78838 Pat Llewellyn
78777 Michelle 5 7 6
79299 Mike Parsons 1 1 1
79302 Allyn Miner
79654 Tina Baker
80372 Rich Heacock 7 9 9 7 11 11 6 6 DNF
83329 Joan Gmitter RC RC RC RC RC RC 10 9 8 DNF DNS DNS 4 DNS 4 RC RC RC 4 6 4
88552 Rosemary McMullen 3 4 4 3 5 5 4 1 5
88876 Larry Gessman 4 3 2 5 6 6 3 4 3
88810 Judy Lazo 2 2 1 2 1 2 1 2 2
Nancy Mattis RC RC RC
Other        
John/Nancy Foglia RC RC RC RC RC RC RC RC RC
Cara/Gibson Reynolds RC RC RC
Cooper River Yacht Club
William Flowers Regatta
   July 4, 2007
   Please e-mail correctons, etc to:  mail@CooperRiverYC.org or use the "Contact CRYC" form on the Web Site)
Sail # Skipper/Crew   R1 R2 R3 R4 Pt. Tot. Place
Laser Fleet  
1 Rob Seidelman 1 (5) 1 3 5 1
154529 Leslie Entwistle (5) 1 5 1 7 2
181148 Dave Oberg 2 3 (10) 5 10 3
154518 Jim Knab 3 (4) 3 4 10 4
168494 Carl Oberg 8 2 2 7 11 5
2327 Jim Greenfield 4 8 8 2 14 6
186516 Dave Schwartz 7 (9) 4 6 17 7
104143 Rick Landell 6 6 (9) 8 20 8
177341 Fred Schaeffer 9 7 7 (DNS(12)) 23 9
12951 Craig Prinski (DNS/12) 10 6 10 26 10
5 Joe Silva 10 (11) 11 9 30 11
GP 14 Fleet  
11281 Lon Ethington/Meg Gimmi 1 (3) 1 1 3 1
12388 Gene/Ellie Raffensperger (3) 2 2 2 6 2
7760 Victor/Allison Oberg (6) 1 4 4 9 3
9887 Dick Kennon/Brian Clark 4 4 (5) 3 11 4
905 Doug/Joan Clymer 2 (6) 3 6 11 5
10845 Steve Crighton 5 5 (6) 5 15 6
Sunfish Fleet  
88810 Judy Lazo 1 (2) 1 1 3 1
78197 Dave Graham 2 1 (8) 2 5 2
77733 Connie Meeks (5) 3 2 3 8 3
79299 Mike Parsons (6) 6 3 4 13 4
78124 Art Littleton 3 4 (6) 6 13 5
76707 Doug Howlett 4 5 (7) 5 14 6
88552 Rosemary McMullen (10) 7 5 7 19 7
78503 Brett Oxberry (9) 9 4 8 21 8
76408 Stu Harris 7 8 () 9 24 9
7773 Sarah Minty 11 12 (13) 10 33 10
78777 Michelle Chung 13 10 (12) 11 34 11
65753 Tony Colarelli 8 (DNS(15)) 11 DNS(15) 34 12
28466 Carol McVey 13 11 (14) 12 36 13
78838 Pat Llewellyn (DNS(15)) DNS(15) 9 13 37 14
Back

Spring Laser Regatta
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results saved: Saturday, May 19, 2007 8:08:58 PM EDT

Division: Laser (8 boats) (top)

Pos Sail   Skipper   Club      1         2         3         4         5         6      Total
 Points 
Pos
1   173716   Eric Reitinger   Brant Beach YC   2   2   1   2   [3]   2   9.00   1
2   168494   Carl Oberg   CRYC   [5]   4   3   1   1   1   10.00   2
3   1   Rob Seidelmann   CRYC   1   1   [5]   3   4   3   12.00   3
4   153046   Mitch Grieb   Rock Hall YC   [6]   3   4   4   2   5   18.00   4
5   187330   Jim Knab   CRYC   3   [6]   2   6   5   4   20.00   5
6   187392   Faye Flam   Phila. Laser Fleet   4   5   6   [7]   6   6   27.00   6
7   186516   David Schwartz   CRYC   7   7   [9/DNS]   5   7   7   33.00   7
8   11   Rich Moorhouse   Team Red   8   [9/DNS]   9/DNS   9/DNS   9/DNS   9/DNS   44.00   8

Notes
- Scoring System is ISAF Low Point 2001-2004
- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Time limit penalty is: DNF

Information is provisional and subject to modification


Principal Race Officer: Jim Greenfield

Spring Sunfish Regatta
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results saved: Saturday, May 19, 2007 7:54:30 PM EDT

Division: Sunfish (3 boats) (top)

Pos Sail   Skipper   Club      1         2         3         4         5         6      Total
 Points 
Pos
1   78124   Art Littleton   CRYC   2   1   1   1   1   [4/DNF]   6.00   1
2   88810   Judy Lazo   CRYC   1   2   2   2   2   [4/DNF]   9.00   2
3   88552   Rosemary McMullen   CRYC   3   3   3   3   [4/DNF]   4/DNF   16.00   3
 

CRYC MAYRA REGATTA 2007
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results saved: Monday, June 11, 2007 11:11:30 AM EDT

420 · GP-14 · Laser · Moth · Optimist · Sunfish · Laser Radial · Opti Blue · Opti Red · Sunfish GM

Division: 420 (2 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   2747   Tyler Nemsdale/ Robert Warley   YCP   1   2   1   1   1   6.00   1
2   5043   Alexandra Russo/ Chandler Russo   OCYC   2   1   2   2   2   9.00   2

Division: GP-14 (2 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   11281   Lon Ethington/ Meg Gimmi   CRYC   1   2   1   1   1   6.00   1
2   9887   Kennon Dick/ John Dick   CRYC   2   1   2   2   2   9.00   2

Division: Laser (10 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   180486   Jon Burnham   CRYC   1   1   1   11/DNS   11/DNS   25.00   1
2   161023   Andrew Oberg       5   3   2   11/DNS   11/DNS   32.00   2
3   1   Rob Seidelmann   CRYC   2   4   4   11/DNS   11/DNS   32.00   3
4   187392   Faye Flam   CRYC   3   7   3   11/DNS   11/DNS   35.00   4
5   152045   Dave Breder   CRYC   7   2   7   11/DNS   11/DNS   38.00   5
6   168494   Carl Oberg   CRYC   6   5   5   11/DNS   11/DNS   38.00   6
7   166166   John Keating III   BYC   8   6   6   11/DNS   11/DNS   42.00   7
8   186516   David Schwartz   CRYC   4   9   8   11/DNS   11/DNS   43.00   8
9   184555   Mike Rabbetts   RYC   10   8   10   11/DNS   11/DNS   50.00   9
10   183747   Brad Linthicum   CRYC   9   10   9   11/DNS   11/DNS   50.00   10

Division: Moth (5 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   79   Mike Parsons   CRYC   1   1   1   1   1   5.00   1
2   92   Rod Mincher   West River SC   3   2   2   2   2   11.00   2
3   69   George Albaugh   BYC   2   3   3   3   3   14.00   3
4   75   Bill Boyle       4   4   4   4   6/DNS   22.00   4
5   62   Ed Salva       5   5   5   5   6/DNF   26.00   5

Division: Optimist (3 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   8305   Todd Christy   OCYC   1   1   1   1   1   5.00   1
2   10045   Andrew Puopolo   YCP   2   2   3   2   3   12.00   2
3   10407   Bethany Nemsdale   YCP/BYC   3   3   2   3   2   13.00   3

Division: Sunfish (10 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   88810   Judy Lazo   CRYC   1   1   1   11/DNS   11/DNS   25.00   1
2   88552   Rosemary McMullen   CRYC   3   5   2   11/DNS   11/DNS   32.00   2
3   77733   Connie Meeks   CRYC   2   3   5   11/DNS   11/DNS   32.00   3
4   79299   Mike Parsons   CRYC   4   2   4   11/DNS   11/DNS   32.00   4
5   59579   Tom Doris   YCSIC   5   4   6   11/DNS   11/DNS   37.00   5
6   8855   Gene Raffensperger   CRYC   7   7   3   11/DNS   11/DNS   39.00   6
7   83329   Joan Gmitter   CRYC   6   8   7   11/DNS   11/DNS   43.00   7
8   7773   Sarah Minty   CRYC   9   6   10   11/DNS   11/DNS   47.00   8
9   77033   Bud Thalman   AYC   8   9   8   11/DNS   11/DNS   47.00   9
10   29466   Carol McVey   CRYC   11/DNF   10   9   11/DNS   11/DNS   52.00   10

Subdivision: Laser Radial (1 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   184555   Mike Rabbetts   RYC   10   8   10   11/DNS   11/DNS   50.00   1

Subdivision: Opti Blue (2 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   10045   Andrew Puopolo   YCP   2   2   3   2   3   12.00   1
2   10407   Bethany Nemsdale   YCP/BYC   3   3   2   3   2   13.00   2

Subdivision: Opti Red (1 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   8305   Todd Christy   OCYC   1   1   1   1   1   5.00   1

Subdivision: Sunfish GM (4 boats) (top)

Pos Sail   Skipper/Crew   Club      1         2         3         4         5      Total
 Points 
Pos
1   59579   Tom Doris   YCSIC   5   4   6   11/DNS   11/DNS   37.00   1
2   8855   Gene Raffensperger   CRYC   7   7   3   11/DNS   11/DNS   39.00   2
3   7773   Sarah Minty   CRYC   9   6   10   11/DNS   11/DNS   47.00   3
4   77033   Bud Thalman   AYC   8   9   8   11/DNS   11/DNS   47.00   4
Summer Series 2007
(We appologize that some names are missing - please rembember to register to sail in the series/regattas so we can accurately
 match names and sail numbers.  Please e-mail any correctons, etc to:  mail@CooperRiverYC.org or use the "Contact CRYC" form)
Sail # Skipper/Crew   R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 R19 R20 R21 R22 R23 R24 R25 Tot Pl
Laser Fleet  
1 Rob Seildeman 1 5 1 3
5 Joe Silva 10 11 11 9 7 6 5
297 Susan Bloomgarden RC RC RC RC 4 4 6 6 4
2327 Jim Greenfield 4 8 8 2
7559 5 6
12951 Craig Prinski 10 6 10 RC RC RC 6 8
15451 John Entwistle 7 2 2
79938 Brett DiCrescenzo
104143 Rick Landell 6 6 9 8 6 5 3 1 4 2 3 3 3 3 1
129329 Dan Hensell RC RC RC
132899 Dan Curran
144293 George Kuney RC RC RC RC 3 2 4 4 5
148868 Pat Curran
153375 Faye Flam
154518 Jim Knab 3 4 3 4
154529 Leslie Entwistle 5 1 5 1 3 RC RC RC
157899 Greg Lautenslager
168494 Carl Oberg 8 2 2 7 1 2 1 2 2 2 4 1 1 1 2 1 1 3 2 1 3
173660 Les Schaevitz
173700 Marcie Ridenour
173979 Brent Widdoes
175024 John Gancarz
175201 Kevin Grace
177341 Fred Schaeffer 9 7 7 5 4 4 4 3 4 3 3 3 RC RC RC 6 7 5
181148 Dave Oberg 2 3 10 5 2 1 3 1 1 2 1 2 5 1 1
181188 Jm Irwin
186516 Dave Schwartz 1 4 3 2 2 4 2 5 3
183747 Brad Linthicum
183842 Hal Wurster
Steve Ridenour
Lorna Thompson RC RC RC RC
GP 14 Fleet  
   
905 Doug/Joan Clymer 2 6 3 6
7010 John Cantwell
7760 Victor/Allison Oberg 6 1 4 4
7956 Bud Thalman/Nanacy Schwitzer
9887 Dick Kennon/Brian Clark 4 4 5 3 RC RC RC 3 2
10845 Steve Chreighton 5 5 6 5 1 2 2 4 4 4
11228
11281 Lon Ethington/Meg Gimmi 1 3 1 1 RC RC RC 1 1 2 1 1 1 2 1 1 1 1
12354 Charlie Green/Don Nelson
12388 Gene/Ellie Raffensperger 3 2 2 2 RC RC RC 2 1 1 3 1 3 2 2
12411 Alllen Bonner/Nancy Schweitzer 2 1 1 1 2 2 2 2 2 3 2 3
12676 Bob Meeks/Greg Lautenslager
13119  Allyn Miner/Titus Cranch  2 2 1
Sunfish Fleet  
7773 Sarah Minty 11 12 13 10 5 6 5 3 5 6 7 5 2 5 4 1
8855 Gene Raffensperger
29466 Carol McVey 13 11 14 12 6 5 5 7 7 DSQ 4 3 8 4 7
49615 Chris Williams
65753 Tony Colarelli 8 11 RC RC RC 5 5 7 RC RC
76408 Stu Harris 7 8 10 9 3 3 3 2 2 2 RC RC RC 3 3 2 6 3 3 2 1
76707 Doug Howlett 4 5 7 5 2 2 2 RC RC RC 2 2 2 2 2 3 3 2 1
77033 Bud Thalman
77733 Connie Meeks 5 3 2 3 1 1 1 1 1 1 RC RC RC
78124 Art Littleton 3 4 6 6
78197 Dave Graham 2 1 8 2 1 1 1
78267 Jim Greenfield
78503 Brett Oxberry 9 9 4 8
78777 Michelle Chung 12 10 12 11 4 7 5
78838 Pat Llewellyn 9 13
79299 Mike Parsons 6 6 3 4 1 1 2
79302 Allyn Miner 1 1 1
80372 Rich Heacock 3 3
83329 Joan Gmitter RC RC RC RC 5 4 5 3 RC RC RC 4 4 4 5 6 6 4 2
88552 Rosemary McMullen 10 7 5 7
88810 Judy Lazo 1 2 1 1
Gr/Wh Dennis Morrow 4 4 4 6 4 4 4 3 4 7 6 6 3 3
No # 5
Nancy Mattis RC RC RC
Hunter 170 Fleet    
Rich Heacock/Lee Hopkin RC RC RC
Ralph Talbot/Allen Ross
Skip Moorhouse
Other        
Tom/Hope Punnett
Jason Laddiero RC RC RC
Allen Ross
Walt Wolf RC RC RC
Ritchie Regatta
September 2-3, 2007
Sail # Skipper/Crew   R1 R2 R3 R4 R5 R6 Pt. Tot. Place
Laser Fleet  
1 Rob Seidelmann 2 1 1 2 -5 4 10 1
168494 Carl Oberg (7) 3 5 1 1 1 11 2
161023 Andy Oberg 1 2 3 (5) 4 3 12 3
154518 Jim Knab 4 (6) 2 3 3 2 14 4
181148 Dave Oberg 3 5 (7) 4 2 5 19 5
177341 Fred Schaefer 5 (7) 4 7 7 7 30 6
104143 Rick Landell (8) 4 8 6 6 8 32 7
183747 Brad Linthicum 9 (10) 6 8 8 6 37 8
14787 Matiu Tehau (DNS) DNS/14 DNS/14 11 9 10 47 9
Mike Baldacchino 10 (11) 11 10 10 9 50 10
5 Joe Silva 11 9 9 (12) 11 11 51 11
129329 Dan Hensel 6 8 10 (DNS) DNS/14 DNS/14 52 12
173660 Les Schaevitz (DNS) DNS/14 DNS/14 9 DNS/14 DNS/14 65 13
GP 14 Fleet  
7119 Gene/Ellie Raffensperger 1 1 1 (3) 2 3 8 1
13119 Allyn Miner/Fred Disque (2) 2 2 2 1 1 8 2
12373 Brett Oxberry/Steve Wenick (4) 3 4 1 4 2 14 3
12411 Allen Bonner/Nancy Schweitzer 3 5 3 5 5 (6) 21 4
10845 Steve Creighton/Joan Clymer 5 4 5 (6) 6 4 24 5
9887 Kennon Dick/Brian Clark (DNS) DNS/7 DNS/7 4 3 5 26 6
Sunfish Fleet  
88810 Judy Lazo 2 (3) 1 3 1 3 10 1
3701 Art Littleton 3 2 2 1 (4) 2 10 2
77733 Connie Meeks 1 1 3 (4) 3 4 12 3
76707 Doug Howlett 4 4 5 6 (7) 5 24 4
88552 Rosemary McMullen 5 5 4 5 5 (6) 24 5
78197 Dave Graham (DNS) DNS/14 DNS/13 2 2 1 31 6
76408 Stu Harris (8) 8 6 7 6 7 34 7
7773 Sarah Minty 7 6 5 (9) 9 8 38 8
77033 Bud Thalman 6 7 (DNS) 8 8 DNS/13 42 9
Grn/Wh Dennis Morrow (DNF) 11 10 10 11 9 51 10
83329 Joan Gmitter 9 7 10 (DNS) DNS/13 DNS/13 52 11
962 Carol McVey (DNS) 9 9 11 10 RAF/13 52 12
Fall Series 2007
Bitmap
Sail # Skipper/Crew   R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 R19 R20 R21 R22 R23 R24 R25 R26 R27 Tot Pl
Laser Fleet    
1 Rob Seidelmann 2 1 1 2 5 4
5 Joe Silva 11 9 9 12 11 11 5 6 7 6 6 4 6 6 6
297 Susan Bloomgarden RC RC RC 1 4 4
1703 Bob Perrone
2327 Jim Greenfield
5282 Joe Molinari
13917 Bruce Robertson
14787 Matt Tehau 11 9 10 8 7 7 7 6 5 5 3 4 5 5 4 5 6 4 2 3
24505 Lon Ethington 1 3 3
24772 Brad Linthicum
57452 Bill Abrams
79938 Brett DiCrescenzo
104143 Rick Landell 8 4 8 6 6 8 7 5 5 3 4 2 3 4 5
115060 Kim Togman
129329 Daniel Hensell 6 8 10 5 7 8 4 4 5
144293 George Kuney RC RC RC 3 3 2
153375 Faye Flam
154518 Jim Knab 4 6 2 3 3 2 3 3 3
154529 Leslie Entwistle 1 2 2 1 2 7 2 1 1 1
161023 Andy Oberg 1 2 3 5 4 3
168494 Carl Oberg 7 3 5 1 1 1 2 2 2 2 2 1
173660 Les Schaevitz 9 7 4
173979 Ali Meller 2 1 1
175024 John Gancarz 5
177341 Fred Schaefer 7 4 7 7 7 6 4 6 6 5 5
177377 Matt Stiles 3
181148 Dave Oberg 5 7 4 2 5 RC RC RC 3 1 2 3 3 2 1 1 2 1
181188 Jim Irwin 9 1 1 1
182935 2 1 4
183747 Bran Linthicum 10 6 8 8 6 4 6 4 4 3 3 RC RC RC 5 3 3
183842 Hal Wurster 10
John E. 5 5 5
Mike Baldacchino 11 11 10 10 9
Steve Ridenour
Phil Tehau RC RC RC
GP 14 Fleet    
905 Doug/Joan Clymer
7010 John Cantwell
2683
7956 Bud Thalman
9887 KennonDick/Brian Clark 4 3 5
10845 Steve Creighton 5 4 5 6 6 4 3 4 3
10986
11261 Bob Stover
11281 Lon Ethington/Meg Gimmi 2 1 4 2 2 2
12354 Charlie Green/Dan McCartney
12373 Brett Oxberry/Steve Wenick 4 3 4 1 4 2
12388 Gene/Ellie Raffensperger (7119) 1 1 1 3 2 3 2 3 1 4 2 2 1 1 1 RC RC RC
12411 Alllen Bonner/Nancy Schweitzer 3 5 3 5 5 6 3 2 3 3 4 3 4 3 4 2 2 1
12676 Bob Meeks/Greg Lautenslager
12681
13119 Allyn Miner/Fred Disque 2 2 2 2 1 1 1 1 2 1 3 1 RC RC RC 1 1 2
Sunfish Fleet    
962 Carol McVey 9 9 11 10 6 8 7
3701 Art Littleton 3 2 2 1 4 2 RC RC RC
3710 Marcie Ridenour 3 4 6 8 5 3 4 4 7 8 6 6 4
7773 Sarah Minty 7 6 8 9 9 8 9 7 7 3 3 3 8 8 7
49615 Chris Williams 3 3 4
55496 Jen Entwistle
60168 Gene Raffensperger
65753 Tony Colarelli RC RC RC RC RC RC 5 3
76408 Stu Harris 8 8 6 7 6 7
76707 Doug Howlett 4 4 5 6 7 5 1 2 1 2 3 1 RC RC RC 2 2 2 2 2 3
77033 Bud Thalman 6 7 8 8 8 5 7 5
77733 Connie Meeks 1 1 3 4 3 4 1 1 2 1 3 3 1 2 3 1 1 1 RC RC RC
78197 Dave Graham 2 2 1 2 1 2 RC RC RC 4 5 6
78267 Jim Greenfield RC RC RC RC RC RC
78398 Craig Williams, Jr.(YCSH)
78503 Brett Oxberry
78827 Joe Akinskas
78838 Pat Llewellyn 3
79299 Mike Parsons 3 2 3 1 1 1
79302 Allyn Miner
79654
80372 Rich Heacock RC RC RC
83329 Joan Gmitter 9 10 7 RC RC RC 2 4 5 7 4 6 6 5 6 5 6 6
88552 Rosemary McMullen 5 5 4 5 5 6 3 1 2 4 6 4 4 2 2 RC RC RC 3 4 2
88810 Judy LazoLazo 2 3 1 3 1 3 2 1 1 4 4 1
93659 Jon Shreter
Grn/Wh Dennis Morrow 11 10 10 11 9 5 6 5 9 8 7 7 5 9 5 4 4 7 7 5
Dave Harper
Nancy Mattis RC RC RC
Other      
Jan Bullard RC RC RC
Back

CRYC Fall Sunfish Regatta 2007
Series Standing - 7 races = scored

Information is provisional and subject to = modification
Regatta=20 results saved: Monday, October 15, 2007 4:07:02 PM EDT

Division: Sunfish (11 boats) (top)

Pos Sail   Skipper   Club      1         2         3         4         5         6         7      Total
 Points 
Pos
1   49615   Chris=20 Williams   CRYC   3.5/MAN   1   2   1   1   [12/DNF]   3   11.50   1
2   3701   Art=20 Littleton   CRYC   1   3   1   2   [4]   1   4   12.00   2
3   79299   Mike=20 Parsons   CRYC   2   [4]   3   4   3   2   1   15.00   3
4   78197   Dave = Graham   CRYC   3.5/MAN   5   4   3   [8]   3   5   23.50   4
5   88810   Judy = Lazo   CRYC   5   2   5   [6]   6   5   6   29.00   5
6   77733   Connie=20 Meeks   CRYC   6   7   [8]   8   2   6   2   31.00   6
7   75016   Susan=20 Huffington   MCSC   [7]   6   6   5   5   4   7   33.00   7
8   88552   Rosemary=20 McMullen   CRYC   [8]   8   7   7   7   7   8   44.00   8
9   3710   Marcie=20 Ridenour   CRYC   9   9   [10]   9   9   8   9   53.00   9
10   78838   Pat=20 Llewellyn   CRYC   10   11   9   11   11   9   [12/DNS]   61.00   10
11   962   Carol = McVey   CRYC   11   10   11   10   10   10   [12/DNS]   62.00   11